TECHNOLOGIJOS  

Technologijos elektra
Apšvietimas
Įgarsinimas
Video
Mechanika
Sceninė draperija

  Technologijos aprašymas >> Įgarsinimas

Projekte būtina numatyti šias įgarsinimo sistemas: žiūrovinės salės įgarsinimo, technologinio ryšio, informacinių pranešimų, indukcinės kilpos (garso sistemos kurtiesiems) sistemas. Salėje projektuojamas ir instaliuojamas garsas neturi veikti pilnu pajėgumu, norint užtikrinti tolygų ir galingą garso slėgį. Būtina projektuojama įgarsinimo sistemos atsarga. Tai leidžia atkurti geresnę garso kokybę, kokybiškesnį skambesį ir nekenkia žiūrovų klausai. Tokiu atveju po renginio, kuris vyko dideliu garsu, ausyse nėra zvimbimo garso.

Pagrindinė garso sistema yra skirta scenos pastatymų, renginių ir video transliacijų įgarsinimui žiūrovų salėje. Salėje gali būti instaliuojama stereo arba skaitmeninė daugiakanalė garso sistema su satelitinėmis akustinėmis sistemomis. Koncertams, šou renginiams, pristatymams, minėjimams, diskotekoms ir kitiems kultūros centre vykstantiems renginiams geriausia stereo garso sistema. Tokia sistema leidžia sukurti ir palaikyti nuolatinį garso slėgį visu perimetru, kai pagrindinė orientacija yra į žiūrovinę salę. Teatrinio tipo salei geriausias variantas skaitmeninė daugiakanalė įgarsinimo sistema, kuri leidžia atskleisti ypatingus režisieriaus sumanymus ir suteikti spektakliui papildomų efektų.

Technologinio ryšio sistema yra skirta operatyviam techninių darbuotojų ryšiui. Technologinio ryšio sistema reikalinga efektyvesniam darbui užtikrinti, kai darbas susijęs su nuolatiniu judėjimu. Padeda lengviau susisiekti ir padeda efektyviau naudoti repeticijoms, pasiruošimams ir aptarnavimui skirtą laiką.

Foninė muzika padeda atsipalaiduoti ir žmonės sugeba geriau įsisavinti regėtą spektaklį, pjesę ar dramą. Pranešimų sistema būtina įvairiems galimiems atvejams, nuo pranešimo apie skelbiamą pertrauką iki pranešimo apie iškilusį gaisro ar kitokį pavojų.

Visame pasaulyje yra vietų, kuriose vyksta įvairių renginių, skirtų žmonėms su negalia. Žmonės negalintys girdėti normalaus garso diapazono nebetenka galimybės žiūrėti spektaklius, koncertus, šou programas, specialius minėjimus ar kino filmus. Daugelyje pasaulio kino teatrų, teatrų, operos namų, susitikimų kambarių, kultūros centrų, mokyklų, konferencijų salėse yra įrengta sistema negirdintiems, vadinama indukcine kilpa.