Prekės
Scenos apšvietimas skiriamas atlikėjų apšvietimui renginio ir repeticijų metu, dekoracijų apšvietimui, šviesos efektams sukurti. Sceninis apšvietimas – labai specifiška meninės išraiškos priemonė, užimanti renginio struktūroje vieną eilę su scenine kalba, plastika, scenografija. Apšvietimas čia atlieka labai didelį vaidmenį. Visų pirma suteikia aiškų matomumą ir atskleidžia scenos vaizdo bei atlikėjų pateikimą, o antra – patalpų erdvės sukūrimą per akcentuotą apšvietimą, bei dramaturgijos pastiprinimą emocionaliai tinkančia atmosfera.
- Valdymo pultai
Bene pati svarbiausia apšvietimo sistemos grandinės dalis yra valdymo pultas. Nuo apšvietimo valdymo pulto techninių galimybių priklauso šou, spektaklio, televizijos laidos, koncerto, naktinio klubo programos paruošimo laikas.
Renkantis apšvietimo valdymo pultą reikėtų gerai išsiaiškinti jo technines savybes, kaip greitai būtų galima sukurti programą, kaip greitai sukurtą programą galima pakoreguoti, bei kiek programų telpa, kaip ilgai užtrunka apšvietimo pulto parengimo darbui su įvairiais apšvietimo prietaisais. - Valdymo tinklo įranga
- Dimeriai arba jėgos valdymo blokai
- Prožektoriai (LED, lempiniai, stacionarūs, judantys)
Prožektorių pagalba galima išgauti įvairių spalvų ir formų šviesos efektus. - Sekimo prožektoriai
Sekimo prožektoriai („Followspot”) yra naudojami norimam judančiam objektui apšviesti. Taip jie padeda žiūrovams sukoncentruoti dėmesį ir išskirti atlikėją ar aktorių iš visos scenos aplinkos. - Lempos
Mes galime pasiūlyti daug įvairių teatrinių, studijinių, architektūrinio bei efektinio apšvietimo lempų. Pas mus galite įsigyti Philips, Osram, GE gamintojų lempas.










Yra kelios įgarsinimo sistemos, tai žiūrovinės salės (lauko scenos), technologinio ryšio, informacinių pranešimų bei indukcinės kilpos (garso sistema kurtiesiems) sistemos. Patalpoje instaliuojamas ir naudojamas garsas neturi veikti pilnu pajėgumu, norint užtikrinti tolygų ir galingą garso slėgį, todėl įgarsinimo sistema turi turėti atsargą. Tai leidžia atkurti geresnę garso kokybę, kokybiškesnį skambesį ir nekenkia žiūrovų klausai. Tokiu atveju po renginio, kuris vyko dideliu garsu, ausyse nėra zvimbimo garso.
Pagrindinė garso sistema yra skirta scenos pastatymų, renginių ir video transliacijų įgarsinimui žiūrovų salėje. Salėje gali būti instaliuojama stereo arba skaitmeninė daugiakanalė garso sistema su satelitinėmis akustinėmis sistemomis. Koncertams, šou renginiams, pristatymams, minėjimams, diskotekoms ir kitiems kultūros centre ar lauke vykstantiems renginiams geriausia stereo garso sistema. Tokia sistema leidžia sukurti ir palaikyti nuolatinį garso slėgį visu perimetru, kai pagrindinė orientacija yra į žiūrovinę salę. Teatrinio tipo salei geriausias variantas skaitmeninė daugiakanalė įgarsinimo sistema, kuri leidžia atskleisti ypatingus režisieriaus sumanymus ir suteikti spektakliui papildomų efektų.
Technologinio ryšio sistema yra skirta operatyviam techninių darbuotojų ryšiui. Technologinio ryšio sistema reikalinga efektyvesniam darbui užtikrinti, kai darbas susijęs su nuolatiniu judėjimu. Padeda lengviau susisiekti ir padeda efektyviau naudoti repeticijoms, pasiruošimams ir aptarnavimui skirtą laiką.
Foninė muzika padeda atsipalaiduoti ir žmonės sugeba geriau įsisavinti regėtą spektaklį, pjesę ar dramą. Pranešimų sistema būtina įvairiems galimiems atvejams, nuo pranešimo apie skelbiamą pertrauką iki pranešimo apie iškilusį gaisro ar kitokį pavojų.
Visame pasaulyje yra vietų, kuriose vyksta įvairių renginių, skirtų žmonėms su negalia. Žmonės negalintys girdėti normalaus garso diapazono nebetenka galimybės žiūrėti spektaklius, koncertus, šou programas, specialius minėjimus ar kino filmus. Daugelyje pasaulio kino teatrų, teatrų, operos namų, susitikimų kambarių, kultūros centrų, mokyklų, konferencijų salėse yra įrengta sistema negirdintiems.
Garso kolonėlės • Stiprintuvai • Valdymo pultai • Signalo apdirbimo įranga




Scenos mechanika – tai būtinas dalykas kiekviename kultūros centre. Sceninė mechanika skirta pakabinti apšvietimo, įgarsinimo įrangą, spektaklių, renginių ir pasirodymų dekoracijas ir specialiuosius efektus. Neretai tik nuo režisieriaus meninių sugalvojimų priklauso scenoje kuriama atmosfera renginio metu. Režisierių meninių išraiškų ir parinktų dekoracijų neturi varžyti blogai išspręsta sceninė erdvė ir blogi technologiniai sprendimai. Sceninės mechanikos sistemos privalo atitikti saugumo klasės keliamus reikalavimus.
Scenos uždangos mechanizmas skirtas uždaryti ir atidaryti scenos erdvę žiūrovų akims pasirodymų ir renginių metu. Scenos uždangos mechanizmas gali būti valdomas rankiniu arba elektriniu būdu.
- Keltuvai (telferiai)
Keltuvų sritį apima rankiniai, elektriniai, grandininiai, ir juostiniai keltuvai. Jie yra skirti scenos konstrukcijoms arba dekoracijoms nuleisti ar pakelti. Nuo jų kėlimo greičio, keliamo svorio ir grandinės ar troso ilgio priklauso, kaip greitai Jūs galėsite pakeisti norimas dekoracijas ar sceninę konstrukciją, į kokį aukštį bei kokį svorį galėsite kelti. Taip pat svarbu atkreipti dėmesį ar elektriniai keltuvai turi nuotolinį valdymo pultą, kurio pagalba galėsite lengvai valdyti keltuvus per atstumą. - Valdymo įranga
- Kėlimo sistemos
- Uždangų mechanizmai




Sceninė apranga arba draperija naudojama scenai apipavidalinti (užuolaidos, dekoracijų medžiagos, šokio dangos ir šokių grindys). Atėjęs į renginį žiūrovas nenori matyti visos techninės dalies: prožektorių, dekoracijų tvirtinimo, lakstančių ir besiruošiančių atlikėjų užkulisiuose. Būtent tam ir naudojamos scenos užuolaidos. Papildomai scenos užuolaidos gali būti naudojamos sumažinti ir apibrėžti scenos erdvę. Pagrindinis reikalavimas scenei užuolaidai, kad per ją pilnai nepersišviestų šviesa ir medžiaga būti nedegi (turi atitikti nedegumo standartų reikalavimus). Šokio dangos (minkštos) naudojamos norint pakeisti scenos grindų spalvą, ją išlyginti ar scenos atlikėjų saugumui bei patogumui.
- Sceninės užuolaidos
Sceninės užuolaidos yra pagrindinė salės įvaizdžio dalis. Jos suteikia žiūrovams gerą įspūdį apie salę prieš renginį ir po jo. Užuolaidos gali būti iš ivairaus tipo medžiagos, taip pat įvairių spalvų, ilgio, pločio, bei medžiagos tankumo. Sceninių užuolaidų medžiagos atitinka nustatytas nedegumo klases. - Šokio dangos
Šokio danga, tai įvairaus tipo klojamos šokio dangos juostos, kurios sumažina susižalojimo pavojų šokant ir leidžia atlikėjui jaustis patogiai. Renkantis iš didelės spalvų įvairovės jas galima pritaikyti prie įvairios aplinkos. Jos gali būti naudojamos suteikti kietoms (betoninėms) grindims minkštumo, taip pat sumažinti triukšmą ar slidumą. Šokio dangos gerai tinka tiek laikinam, tiek pastoviam naudojimui. Taip pat jos yra atsparios liepsnai. Šias dangas renkasi baleto, džiazo ar šiuolaikinio šokio teatrai, šokio mokyklos ar studijos.
Renkantis šokio dangą svarbu žinoti jos paskirtį ir atkreipti dėmesį į storį, juostos plotį bei rulono ilgį. Taip pat svarbu žinoti, kad yra ir dvipusių dangų, kurios labai patogios, kadangi jų abi pusės yra naudojamos ir yra skirtingų spalvų. - Šokio grindys
Šokio grindys yra pati svarbiausia scenos dalis atlikėjams. Nuo jų priklauso atlikėjų jaukumas ir saugumas scenoje. Jos gali būti pastovios, arba surenkamos. Pastovios šokio grindys susideda iš kelių sluoksnių. Apatinis sluoksnis yra iš poliuretano, kuris gali būti koljamas ant betkokio pradinio grindų sluoksnio. Sekantis yra pusiau lankstus palaikantis sluoksnis ir ant jo dedasi pasirinktos medienos grindys. Surenkamos šokio grindys susideda iš atskirų grindų plokščių, kurios gali būti sumontuojamos prieš renginį ir išmontuojamos po jo.




Aliuminio santvara (arba „ferma”) dažniausiai naudojama teatruose, koncertuose, parodose, arenose, stadionuose ir pan. Ant santvarų dažniausiai montuojama įvairi įranga: LED ar automatiniai (judantys) prožektoriai, video ar garso įranga, užuolaidos ar dekoracijos. Iš santvarų montuojamos įvairaus dydžio scenos. Dažniausiai naudojamos aliuminės santvaros, nors pasitaiko ir plieninių. Aliuminis dėl savo patvarumo, lengvo svorio ir lengvo transportavimo yra optimalus pasirinkimas naudoti koncertuose ar scenose. Jo svoris leidžia greitai ir lengvai surinkti ir išrinkti montuojamą konstruktyvą. Nuolatinėms konstrukcijoms arba kai reikia atlaikyti dideles apkrovas galima pasirinkti plienines santvaras. Prieš renkantis santvaras, visada įsivertinkite santvarų techninius duomenis (matmenis ir leidžiamas apkrovas).
- Stacionarios scenos
Stacionarios scenos gali būti ivairių dydžių ir formų. - Aliuminio konstrukcijos
Aliuminio konstrukcijos naudojamos visur kur reikia sumontuoti apvietimo, įgarsinimo ar video įrangą, ar dekoracijas. Konstrukcijos gali būti patalpų lubų struktūros dalimi, jos yra estetiškos, lengvos, tvirtos. Aliuminio konstrukcijos yra pagamintos iš aukščiausios klasės aliuminio ir atskiras dalis lengva sujungti į vientisą konstrukciją. Aliuminio onstrukcijos atitinka visus nustatytus saugumo standartus. - Modulinės pakylos
Modulinės pakylos, tai yra – platformos, kurių pagalba galima sukonstruoti struktūras, tokias kaip sceną, siaurą pakylą, sėdimąsias vietas ar podiumą. Modulinės pakylos yra pagamintos iš lengvų aliumininių sekcijų ir atmosferos poveikiui atsparios neslidžios plokštės. Modulinės pakylos gali būti surenkamos nuo 20cm iki 2m aukščio. Prie jų galima montuoti laiptus ir turėklus.


Specialieji efektai naudojami apšvietimo išryškinimui ar tam tikro vaizdinio efekto suteikimui. Tai dūmų generatoriai (dūmų mašinos), rūko generatoriai (rūko mašinos), burbulų generatoriai (burbulų mašinos) ir sniego generatoriai (sniego mašinos).



Lipnios juostos yra įvairios paskirties: skirtos kabelių tvirtinimui scenose, markiravimui, šokių dangos sujungimui, kiliminės dangos tvirtinimui, pavojingų vietų žymėjimui ar bendram naudojimui. Jos gali būti medžiaginės, aliuminės ar PVC, vienpusės arba dvipusės, įvairiausių spalvų.


Pramogų industrijoje naudojama labai daug įvairių įrenginių ar medžiagų, kurias net sunku išvardinti. Didžiausios grupės yra šios: elektros įrenginiai ir kabeliai, signalų perdavimo įrenginiai ir kabeliai, jungtys, stovai, šviesos filtrai, transportavimo dėžės, kabliai.









